WP Super cache vs W3 Total Cache – wybór wtyczki dla WordPress

Od 2-3 lat używałem wtyczki W3 Total Cache do cache-owania strony. Co prawda ma ona dużo rozbudowanych funkcjonalności i gdyby każda działała od razu po włączeniu (bez dogrywania jakiś rozwiań) to pewnie bym przy niej pozostał. Ale sam sposób nawigowania po ustawieniach wtyczki nie jest do końca intuicyjny a gdy odświeżam cache to nie mam pewności czy się odświeżył czy nie.

Dlatego jakieś 2 tyg temu przeszedłem na Super Cache. Wtyczka ma mniej funkcjonalności (choć nie wiem co w ” środku siedzi”), łatwiej się zarządza (bo kilka tylko kart ustawień ma) i w moim odczuciu działa szybciej.

Poniżej na screenie przedstawiam domyślne ustawienia wtyczki.

wp super cache ustawienia

Jedynie zastanawiam się czy w zakładce Advanced muszę dla każdej sekcji opcji klikać aby zapisać konkretne ustawienia? bo dla mnie powinny by jeden button do zapisania wszystkich zmian.

Mam jeszcze pytanie jak ew. u was ustawiacie Cache Timeout i Timer? Bo ja dałem na razie na 54000 sekund =  15h

Choć chyba ustawię aby co np. 30 dni (2592000sek) odświeżał strony lub w ogóle wyłączy wtedy Google będzie widział zbuforowane wszystkie strony co może przyczynić się do poprawiania pozycji + oczywiście dla osób przeglądających strony będzie korzystne tak samo. Oczywiście u mnie jest jedynie ponad 200 artykułów więc mogę ale dla większych portali z kilkoma tysiącami podstron należy rozważyć tą opcję.

Dodatkowo w zakładce Preload mamy możliwość przeładowania (wygenerowania) cache dla wszystkich podstron serwisu – bardzo przydatna funkcja.

http://wpdevshed.com/best-wordpress-cache-plugin/ – tutaj porównanie (wygląda poważnie) innych wtyczek

Przy „dostrajaniu” wtyczki radzę sprawdzić (dla pewności) na przykładzie jakiejś zbuforowanej podstrony czy wczytywana jest ona bezproblemowo w http://www.webpagetest.org/ oraz https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

Poniżej wymienię kilka ustawień dla zakładki Advenced:

Caching

  • Użyj mod_rewrite służyć pliki cache.
  • Używaj PHP do obsługi plików z pamięci podręcznej [Zalecane]
  • Legacy page caching. (Mod_rewrite jest najszybszym rozwiązaniem, PHP jest prawie tak szybkie jak Mod_rewrite i łatwiej dostać jego pracę, a Legacy buforowanie jest wolniejsze, ale bardziej elastyczny, a także łatwo dostać pracę. Nowi użytkownicy powinni używać buforowania PHP.)

Miscellaneous

  • Kompresuj strony tak aby były one serwowane szybciej dla odwiedzających [Zalecane]. Kompresja jest domyślnie wyłączona, ponieważ niektóre hosty mają problemy z skompresowanych plików. Włączanie i wyłączanie go czyści pamięć podręczną.
  • 304 Not Modified cache przeglądarki. Wskazują, gdy strona nie została zmodyfikowana od czasu ostatniego wymagane.
  • Nie używaj cache dla zaznanych (zalogowanych) użytkowników. [Zalecane]
  • Nie używaj cache dla dla stron z parametrami GET. (? x = y na końcu URL)
  • Dla znanych anonimowych użytkowników podawaj supercachowane pliki statyczne.
  • Odbuduj cache. Podawaj pliki zacachowane do anonimowych użytkowników, podczas gdy nowy plik jest generowany. [Zalecane]
  • Dodaj link autora na twojej stronie

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,