Szybka optymalizacja zdjęć WordPress

Często mam do czynienia z przenoszeniem serwisów na WordPress a więc jedną z czynności do wykonania jest optymalizacja zdjęć. Do tego celu można wykorzystać różne wtyczki ogólnie polecane są trzy:

Ja tym razem chciałem skupić się na Compress JPEG & PNG images (występuje też jako narzędzie online do pojedynczej kompresji zdjęć https://tinypng.com) a tym samym napisać jakiego „triku” używam.

Domyślnie wtyczka daje w wersji darmowej kompresje zdjęć do max 500 w miesiącu co jest nie wystarczające w sytuacji gdy np. mamy tyle co prawda zdjęć ale dodatkowo są dla nich wygenerowane miniaturki w różnych rozmiarach więc ich liczba jest x4, x5 lub więcej razy większa – i jak je zoptymalizować aby nie czekać kolejnych kilku miesięcy?

Ja w opcjach wybieram jedynie kompresję oryginalnych zdjęć (bez miniaturek) a następnie przy pomocy innej wtyczki do odnawiania miniaturek Regenerate Thumbnails – na podstawie skompresowanych zdjęć oryginalnych generuję na nowo właśnie skompresowane nowe miniaturki – ot cały trik. A po tej czynności ustawienia wtyczki przywracam na wartości domyślne (kompresja wszystkich rozmiarów dla nowo dodawanych zdjęć).

kopresja-zdjec-1

kopresja-zdjec-2

 

 • DMati

  Ja w opcjach wybieram jedynie kompresję oryginalnych zdjęć (bez miniaturek) a następnie przy pomocy innej wtyczki do odnawiania miniaturek Regenerate Thumbnails – na podstawie skompresowanych zdjęć oryginalnych generuję na nowo właśnie skompresowane nowe miniaturki – ot cały trik.

  Sprytne, ale taki patent jest nieefektywny. Weź kilka losowych miniaturek i przepuść przez stronę tinypng.

  Jak wrzucamy dużo obrazków i chcemy free to lepiej wtyczka EWWW. Nie ma limitów więc dotychczasowe obrazki można śmiało przepuścić przez nią bez zbędnych kombinacji.

  • właśnie miałem sprawdzić czy tak faktycznie jest jak sam piszę bo dla miniaturek nie sprawdzałem czy faktycznie generuje o mniejszej wadze.

   Takie moje założenia teoretyczne są a jak praktyka to zobaczę w wolnym czasie

   „przepuść przez stronę tinypng”
   – chodzi Ci online tym narzędziem?

   • DMati

    chodzi Ci online tym narzędziem?

    Tak online via https://tinypng.com/, szkoda dla testu zuzywac limit konta.

    • Ale da sie podmienić klucz API i idzie z limitu na drugim koncie itd.
     ale cicho o tym…. bo przyblokują 😉