Xmark – automatyczna synchronizacja zakładek pomiędzy komputerami

Jakieś 2 lata temu miałem poszukać rozwiązania – jak zautomatyzować przeniesienie wszystkich folderów / zakładek pomiędzy dwoma komputerami (tym w pracy i w domu).
Chyba każdy ma z tym problem bo dodając do ulubionych nowe zakładki na jednym i na drugim z czasem „namnoży się” jeszcze większy chaos i trudno biedzie go ogarnąć.

I ja miałem ten problem do dzisiaj. Gdyż nie miałem zaufania do udostępnienia tych czy innych danych (haseł, historii przeglądania) usługom działającym w chmurze.
Jako, że korzystam tylko z firefoxa (i to w wersji portable) to sprawdziłem wbudowana Synchronizację – jednak nie spełniła moich oczekiwań, wiec od razu zainstalowałem „pierwsza lepsza’ wtyczkę (oczywiście ja znałem ale spróbowałem drugi raz). Okazał się łatwa i szybka w konfiguracji.

Po szybkich testach i sprawdzeniu co i jak okazało się, że działa bardzo dobrze:

  • jest cały czas włączona i zalogowana na moje konto na serwerze na którym przechowywany jest plik z moimi kopiami zakładek
  • gdy pracuje na Firefoxie i dodam jakakolwiek nowa zakładkę, usunę lub zmienię pozycje czy nazwę folderów z zakładkami – wtyczka zapala żółtą lampkę sygnalizująca zmianę
  • w momencie zamykania przeglądarki pojawia się komunikat czy synchronizować / uaktualnić dane na serwerze (lub jest opcja do automatyczna bez pytania)
  • działa na wszystkich przeglądarkach

Ja przechowuje tylko zakładki bez haseł i historii. Jedynie co u mnie nie działa to zapamiętywanie otwartych kart i ich synchronizacja – ale to rozwiązuje przez wtyczkę Session Magager (która polecam sprawdzić).

xmark-1

xmark

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,