WhoisThisDomain & DNSDataView = WHOIS i DNS domeny/serwera

WhoisThisDomain – jest prostym samodzielnym narzędziem, które pozwoli użytkownikowi zebrać i wyświetlić wszystkie dostępne informacje na temat domeny właściciela i informacje o rejestracji dla każdej zarejestrowanej domeny. Obsługuje domen generycznych, jak i domen kod kraju. Ograniczeniem jest brak proxy = sprawdzenie max. 100 domen na 24h za jednym razem co w przypadku większej ilości staje się „piętą Achillesową” programu (ale dla „normalnego użytkowania” jest wręcz idealny).

whoisthisd

DNSDataView – z kolei służy do sprawdzenia danych DNS serwera. Może być używany do sprawdzania rekordów adres IP DNS (MX, NS, SOA) z domenami „Lookup Host domeny”.  Pobrane rekordy DNS można eksportowane do tekstowego, XML, HTML lub pliku CSV.

DNSDataView

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,