TextPad

Główne funkcje i cechy programu

TextPad jest wysoce zaawansowanym edytorem tekstu dla systemów operacyjnych Windows. Program oferuje szereg użytecznych funkcji, takich jak m.in. zaznaczanie wielu wierszy jednocześnie, wstawianie skrótów klawiaturowych, szybkie uzyskiwanie dostępu do najczęściej używanych poleceń, tworzenie różnych szablonów, współpraca z wieloma formatami plików itp. Dostępny jest również szeroki wybór opcji personalizacji, takich jak wygląd szablonu, kolory, rozmiary czcionek i inne.

Jak go obsługiwać?

TextPad jest dość łatwy w obsłudze, a jego interfejs jest zaprojektowany w przyjazny dla użytkownika sposób. Program zawiera szczegółowe instrukcje i przewodniki, a także szeroką gamę wideo-przewodników, które łatwo wyjaśniają jego podstawowe cechy i narzędzia. Większość opcji i menu programu jest też oznaczona kolorowymi ikonami, aby łatwo było je identyfikować.

Obsługiwany system operacyjny

TextPad obsługuje systemy operacyjne Windows, w tym Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 i 10.

Producent

TextPad jest wytwarzany przez firmę Helios Software Solutions.

Licencja

TextPad jest dostępny na licencji shareware, co oznacza, że można go używać przez 30 dni bez opłaty, a jeśli użytkownik uważa, że program jest przydatny, może go kupić od producenta.

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,