TextFilter – szybkie wyszukiwanie słowa w plikach txt

MuseTips Text Filter to bezpłatne, lekkie i przenośne oprogramowanie które umożliwia łatwe czytanie, wyszukiwanie i filtrowanie plików tekstowych. Wyróżniającą cechą jest to że wyszukuje całe wiersze z danym słowem które można łatwo skopiować.

 

1. Szukaj podczas pisania

Linie tekstowe są natychmiast filtrowane podczas wpisywania wyszukiwanego wyrażenia, a wszystkie dopasowane terminy są wyróżniane kontrastowym kolorem.

 

2. Autosugestia dla frazy wyszukiwania

Podczas wpisywania w polu wyszukiwania program wyświetla listę wyszukiwanych fraz do wyboru. Dzięki temu wyszukiwanie tekstu jest łatwiejsze i szybsze.

 

3. Wyrażenie regularne w pełni obsługiwane

Możesz wyszukiwać wyrażenia regularne, sprawdzając zapytanie Regex w menu Szukaj .

W przypadku dużych plików tekstowych zapytanie regularne może być zauważalnie wolne. W tym przypadku, możesz odznaczyć Search As You Typeopcję Search menu.

 

4. Wiele trybów zapytań

Oprócz zapytania wyrażeń regularnych możesz także wykonywać Naive Query i Smart Query .

Naiwne zapytanie pozwala wyszukiwać wprowadzony tekst w dowolnym miejscu dokumentu, a inteligentne zapytanie pozwala na dopasowanie tylko na granicach słów.

 

5. Wiele trybów filtrów

Możesz ukryć dopasowane lub niedopasowane linie dla łatwiejszego widoku tekstu. Jeśli wolisz oglądać cały dokument, upewnij się, że opcja Pokaż wszystkie linie jest zaznaczona w menu Szukaj .

 

 

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,