Sitemap Pinger – program do pingowania mapy stron sitemap.xml

Sitemap Pinger – darmowy program na licencji freeware do pingowania mapy stron całego serwisu – sitemap.xml. 'Stary ale jary’ program dzięki któremu możemy pingować strony w celu ich szybszej indexacji przez Google (dodanie do spisu stron w wyszukiwarce) lub poinformowanie Google o zmianach na stronie i 'zmuszenie go’ do ponownej szybszej wizyty w celu uaktualniania przez niego informacji o danej stronie www.

Sitemap Pinger – funkcje / cechy programu

  1. Mały (1Mb) – darmowy, szybki program w wersji portable
  2. Funkcja pingowania adresów zawartych w mapie do serwisów wcześniej zdefiniowanych (nie tylko google) – tak to rozumiem, bo w rzeczywistości ustawiam 'tylko pinguj’ i leci nie wnikałem w to szczegółowo
  3. Dodanie i zapamiętanie adresów kilku różnych map serwisu – dla ułatwienia pracy
  4. Zaznaczenie (jedno klikniecie) na dany adres url z mapą i kliknięcie Start powoduje rozpoczęcie pingowania od danej mapy (czyli inne mapy będzie trzymał w kolejce i pingował też). Nie będzie pingował zawartości wszystkich adresów danych map tylko same mapy informując o nowościach (przynajmniej ja to tak rozumiem  z informacji podanych na  forum http://www.forum.optymalizacja.com/topic/82725-sitemap-pinger-darmowy/)
  5. Można oczywiście samemu stworzyć sitamapę z dowolnymi adresami do pingowania 🙂

sitemap-pinger

sitemap-pinger-widok-po-pingowaniu

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,