PeaZip – kompresja, dzielenie, łączenie, szyfrowanie plików RAR i ZIP

PeaZip jest darmowym archiwizerem plików rozwijanym na licencji Open Source (dostępny dla Windows i Liunux). Dzięki niemu z łatwością skompresujemy (spakujemy) i zdekompresujemy (rozpakujemy) każdy plik.

Opis PeaZip

Program używałem jakiś 2-3lata temu i funkcjonował należycie, nie miałem do nie go żadnych zastrzeżeń. Pisząc tę recenzję postanowiłem pobrać jego najnowszą wersję i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony. PeaZip nadal się rozwija i rośnie w nowe funkcje. Jest on bardziej przyjazny przeciętnemu użytkownikowi niż 7Zip. Program działa szybko i stabilnie, wszystkie funkcje mam dosłownie pod ręką. Mnie osobiście zaciekawiła opcje zabezpieczenia / szyfrowania archiwów (wymienione niżej). Szubko podsumowując – jeżeli miałbym wybierać pomiędzy dostępnymi programami WinRaR, WinZip czy nawet 7Zip to wybrałbym właśnie jego 😉

Niektóre funkcje PeaZip

  • obsługa formatów (ACE, ARJ, CAB, CHM, COMPOUND (MSI, DOC, XLS, PPT), CPIO, ISO, Java (JAR, EAR, WAR), Linux (DEB, PET/PUP, RPM, SLP), LHA/LZH, NSIS, OOo, PAK/PK3/PK4, RAR, SMZIP, U3P, WIM, XPI, Z/TZ)
  • pozwalana: porównanie, dzielenie / łączenie plików, tworzenie samorozpakowujących się archiwów oraz generowanie sum kontrolnych,
  • szyfrowanie bardzo silnymi algorytmami: AES256, Blowfish, Twofish256, Serpent256

PeaZip - główne okno programu

PeaZip - ustawienia programu

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,