Jak wybrać firmę do stworzenia strony internetowej?

Jak wybrać firmę do stworzenia strony internetowej?

Tworzenie stron internetowej to trudne zadanie wymagające współpracy i zaangażowanie wielu stron. By powstała ona dokładnie tak, jak sobie ją wyobrażamy, a do tego była funkcjonalna i spełniała wszelkie wymogi UX potrzeba nam do tego profesjonalistów. Podpowiadamy jak w trzech krokach wybrać firmę do stworzenia strony.

Krok pierwszy – doświadczenie i portfolio

Zdecydowanie pierwszym korkiem w poszukiwaniu firmy zajmującej się tworzeniem stron, jest przejrzenie portfolio danej firmy. Powinno znajdować się ono na stronie i prowadzić do konkretnych adresów. Dzięki temu możemy odwiedzić dane strony i dokładnie się im przyjrzeć, czyli sprawdzić jakie są tam użyte funkcjonalności, czy jest to gotowy szablon tylko dostosowany do potrzeb, czy może strona stworzona od zera. To bardzo wiele mówi i o umiejętnościach danych web deweloperów, jak i to tym, co może w przyszłości być zaproponowane nam samym. Ponadto to także sprawdzenie estetyki i umiejętności graficznych. Warto także poprosić w wiadomości prywatnej o podesłanie większej ilości już stworzonych stron, tak, byśmy mogli zauważyć, czy firma się rozwija, czy przyjmuje bardziej zaawansowane projekty. To oczywiści wszystko zależy od naszych potrzeb.

Krok drugi – zrozumienie potrzeb i dostosowanie do branży

Zgłaszamy się z pomysłem na powstanie strony i czekamy na projekt od firmy. Otrzymujemy ten projekt i okazuje się, że firma zupełnie nie zrozumiała naszej koncepcji, ponieważ zajmujemy się organizacją przyjęć dla dzieci, a cała strona utrzymania jest w czarno białych barwach. Jest to zupełnie nie zrozumienie naszych intencji ani branży. Strona powinna być przede wszystkim dopasowana do odbiorców i odzwierciedlać to, czym się zajmujemy. Im bardziej przypomina ona naszą pracę i sugeruje czym się zajmujemy tym lepiej. Firmy, które już na starcie okazują brak zrozumienia, można od razu odrzucić. Warto natomiast podpytać, czy już kiedyś dana agencja wykonywana stronę dla kogoś z podobnej branży i czy możecie ją zobaczyć. To także daje obraz tego, czego możemy się spodziewać.
Zobacz ofertę agencjiGreen Parrot – strony internetowe Katowice

Krok trzeci – koszty tworzenia stron internetowych

Strony internetowe oparte o dobry hosting i postawione na porządnym CMS-ie są kosztowne. Wymagają wielu godzin pracy najpierw grafika, potem programisty, a czasem także copywriter’a. Nie można założyć, że uda się nam kupić tanią stronę, która będzie miała zaawansowane funkcję, a do tego będzie szybko się ładować i nie powodować żadnych błędów przy wprowadzaniu zmian. Ponadto szukając agencji do tworzenia strony internetowej warto poszukać agencji, która posiada dział SEO, po to, by nasza nowa strona była zoptymalizowana pod wyszukiwarkę. Jeśli o to nie zadbamy, to za chwilę będziemy wydawać kolejne pieniądze właśnie na optymalizację.

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,