Hurtownie+dropshipping – ułatwienie dla sprzedawców

Hurtownie to miejsca, w których można się zaopatrzyć w potrzebne produkty, na przykład spożywcze, budowlane, hydrauliczne czy elektryczne.

Bardzo często kojarzą się one z handlem, jak sama nazwa mówi, hurtowym, jednak mogą korzystać z nich również klienci kupujący małą liczbę artykułów, tak zwani detaliczni. Wszystko zależy od zasad określonych w danym miejscu.

Hurtownie+dropshipping – co to za połączenie?

Na początku warto wyjaśnić co oznacza słowo “dropshipping”. Dropshippingiem nazywamy model sprzedaży, w którym sprzedający wystawia ofertę artykułu, którego nie posiada na stanie, nie ma też go w magazynie. Wbrew pozorom – nie jest to oszustwo, wysyłką produktów zajmuje się hurtownia, z którą zawarto umowę szczegółowo określającą warunki cenowe oraz związane ze sprzedażą. W tym przypadku zyskują wszyscy – i wystawiający akcje/zajmujący się sklepami internetowymi i hurtownicy (zwiększeniu ulegnie liczba klientów i przychody firmy).

Synchronizacja hurtowni z ErpBox odbywa się w oparciu o plik XML.

Jakie korzyści mogą wyniknąć z połączenia hurtowni z plikiem XML??

  • import artykułów z pliku XML do hurtowni,
  • możliwość filtrowania (do wyboru jest opcja związana z ilością produktów w magazynie; z ceną, można także wybrać kategorię lub firmę, która dany artykuł wyprodukowała),
  • zmiana ceny (osoba zarządzająca wybiera, czy modyfikacja jest liczbowa czy procentowa),
  • stosowanie zaokrąglania w odniesieniu do liczby artykułów znajdujących się w magazynie (liczba mniejsza lub równa 5 wpisywana jest jako liczba 5, przedział mniejszy lub równy 10 zapisywany jest jako 10),
  • import działów produktowych z pliku XML.

Hurtownie+dropshipping to interesujące rozwiązanie, dzięki któremu mogą zmniejszyć się koszty e-sklepu związane z wynajmem powierzchni magazynowej. Jako, że kompletowaniem oraz wysyłką zajmuje się hurtownia – zanotować także oszczędności czasowe, które można poświęcić na inne zajęcia związane ze sprzedażą, pozyskiwaniem klientów.

ErpBox – serwis dla wymagających

Niektórych trapią obawy czy ErpBox spełni ich oczekiwania, czy pomoże w zarządzaniu firmą i w obowiązkach związanych jej prowadzeniem, czy sprawdzi się w połączeniu e-sklep+hurtownia+dropshipping. Platforma oferuje możliwość samodzielnego przetestowania. Przez 21 dni może bezpłatnie sprawdzać funkcje serwisu. Nie trać więc czasu – zobacz więcej informacji https://www.erpbox.pl/integracje-z-hurtowniami/ i wyprzedź konkurencję!

#Artykuł sponsorowany

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,