FreeOCR.net

Główne funkcje i cechy programu

FreeOCR.net to aplikacja umożliwiająca skanowanie i rozpoznawanie tekstu w plikach graficznych. Jest ona wyposażona w funkcje, które pomagają w identyfikacji tekstu w różnych formatach obrazów. Program pozwala użytkownikowi zamienić zdjęcia, arkusze papierowe, foldery i dokumenty PDF na edytowalny plik tekstowy. FreeOCR.net to również dodatkowe funkcje, takie jak konwertowanie baz danych w PDF oraz możliwość wysyłania i śledzenia plików PDF.

Jak go obsługiwać?

Korzystanie z programu FreeOCR.net jest bardzo proste. Wystarczy ściągnąć na komputer aplikację i uruchomić ją. Po wybraniu pliku i uruchomieniu programu wyświetli się okno główne, w którym użytkownik może wybrać, co chce wykonać. Konwersja plików może zostać przeprowadzona za pomocą kilku prostych kroków.

Obsługiwany system operacyjny

FreeOCR.net działa w systemach Windows, MacOS oraz Linux. Program jest bezpłatny w wersji dla wszystkich systemów operacyjnych.

Producent

FreeOCR.net jest opracowany przez firmę OCR Technologies Inc. oferującą bezpłatne narzędzie do skanowania i rozpoznawania tekstu.

Licencja

FreeOCR.net udostępnia użytkownikom nieograniczoną licencję, pozwalającą na dowolną liczbę skanów i konwersji plików. Aplikacji nie można jednak wykorzystywać w celu komercyjnym.

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,