AutoPatcher i WinSPatcher – mega paczki aktualizacji dla Windows

Auto Patcher i WinSPatcher – potężny zestaw aktualizacji dla systemów z rodziny Windows. Paczka zawiera 'w miarę najnowsze’ łatki i uaktualnienia tak abyś nie musiał ręcznie przeprowadzać aktualizacji online jednej za drugą i marnować twój cenny czas.

Pakiety te na prawdę są 'mega’ zajmują do 100-700Mb! więc jedna taka masowa aktualizacja i mamy 'spokój’ na minimum rok (przynajmniej ja tak mam ;)) Dodatkowo paczkę można zintegrować i stworzyć własną już zaktualizowaną płytę instalacyjną Windowsa z nowymi łatkami (jeżeli jesteś tym zainteresowany w tych linkach znajdziesz instrukcje jak stworzyć takie płyty: nLite, HFSLIP i jeszcze WSUS Offline Update może się przyda 😉

Autopatcher – moja historia

Około 2007 roku wpadł mi w ręce Autopatcher 2007 v5.1 zajmujący 150-350Mb (Light lub Full). Zawierał on ok 122 poprawek i modyfikacji, dzięki niemu można było usunąć choćby Windows Messengera, Microsoft Java (a zainstalować sobie 'normalną’ Java Runtime) i dokonać kilku innych usprawnień systemu.

Następnie pojawiła się wersja 2009 ale kiedy dokładnie i czy po serwis paku 3 dla WindowsXP tego nie wiem (najwyżej uzupełnię ten wpis jak dojdę do tego).

Później ponoć projekt przygasł na 1-2 lata, a w międzyczasie wpadł mi w ręce WinSPatcher XP. Ponoć to on przeją schedę po Autopatcherze.

Pobrałem najnowszą paczkę WinSPatcher XP zajmującą ponad 600Mb z 02.2012 roku wiec wydaje się być 'bardzo aktualna’.

Auto Patcher 2007 Auto Patcher 2007 XP

Auto Patcher 2007 x64 Auto Patcher 2007 x64 XP

Auto Patcher 2009 XP niestety nie moge znaleźć w sieci linku na razie

WinSPatcher XP WinSPatcher 02.2012 XP

WinSPatcher XP -12.1 WinSPatcher XP 12.1 (2012-02-04)

WinSPatcher 2000 – 2.8 WinSPatcher 2000 – 2.8 (2009-10-17)

Auto Patcher Vista Auto Patcher Vista

Autopatcher opis

Miałem opisać w jakiej kolejności instalować powyższe cztery wydania, jednak tego nie zrobię gdyż zajęło by mi dużo czasu sprawdzanie wszystkich możliwych konfiguracji. Mogę za to udzielić rady jak bym postąpił przystępując do aktualizacji (i jeżeli kiedyś będę przeinstalowywał system uzupełnię wpis jak w praktyce sprawdziła się moja metoda).

Z tego co pamiętam (ponad 10 razy instalowałem trzy pierwsze patchery) i rzuciłem okiem na instalacje wszystkich patcherów w celu odświeżenia sobie informacji – temat wydaje się prosty. Po instalacji WindowsaXP SP3 zaczynam instalować wersję z 2007 roku następnie z 2009 później WinSPatcher oraz WinSPatcherXP wydanie z 2012 (niestety nie wiem czy wersja WinS z 2012 zawiera w sobie wersję z 2009) . Starając się obserwować jakie łatki są instalowane, ponieważ najprawdopodobniej instalatory będą wychwytywać i informować nas, że niektóre łatki są już zainstalowane. W gruncie rzeczy jest to tylko instalacja wielu pojedynczych aktualizacji 'spięta’ w jeden program-instalator i dodatkowo uzupełniona o modyfikację wpisów w rejestrze.

autopatcher - poprawki krytyczne

autopatcher - lista elementów

WinSPatcher
WinSPatcher - dostępne opcje programu
WinSPatcher - aktualizacje
WinSPatcher

Dlaczego warto wybrać AutoPatchera ?

  1. Nie musisz być nigdzie zalogowany ani nie musisz mieć włączone automatyczne ściąganie aktualizacji w systemie (Microsoft Windows Update)
  2. Automatyczny instalator nie wymagający połączenia z Internetem
  3. Zawiera wszystkie zalecane i krytyczne aktualizacje dla Windowsa oraz dodatkowe wtyczki i rozszerzenia dzięki którym dostosujesz jego funkcjonalność oraz przyśpieszysz jego działanie
  4. Nie musisz uruchamiać komputera ponownie po instalacji każdej „łatki” – następuje to na końcu po automatycznej instalacji ich wszystkich
  5. Wybierasz tylko te aktualizacje które cię interesują
  6. Instalator sam sprawdza w jakim stanie jest system i sugeruje ci aktualizacje jakie powinieneś koniecznie wykonać
  7. AutoPatcher posiada prosty interfejs nie stanowiący problemu nawet dla mniej doświadczonego usera
  8. W menu znajdziesz pogrupowane już: aktualizacje krytyczne, aktualizacje zalecane, aktualizacje składników, dodatki, tweakery rejestru i systemu. Twoja rola jedynie ogranicza się do ich wyboru
  9. Zawsze możesz cofnąć wybrane aktualizacje ze względu na wbudowany w auto-backup funkcji

O PORTALU

Polecam tylko sprawdzone programy! Zdecydowana większość to darmowe programy do użytku zarówno w domu jaki i w firmie. Przeważnie są one rozpowszechniane na licencji GNU i Freeware. Dostępne tutaj w wersji przenośnej portable - czyli bez instalacji a więc wystarczy je uruchomić. Sprawdzone - używane przez mnie od kilku lat.

,