WordPress Portable – przenośna wersja cms’a bez potrzeby instalacji

WordPress Portable – przenośna wersja cms’a bez potrzeby instalacji

WordPress Portable – jeden z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią (CMS) – ‚teraz’ w wersji portable (przenośnej i bez instalacji).

Tak na szybko ‚odpaliłem’ WordPressa i działa! – Pięknie, po prostu pięknie 😉 Jest to obecnie używany przeze mnie system do zarządzania treścią. Mam kilka stron ‚postawionych’ na nim i wszystkie działają dobrze – tylko dobrze, bo mam kilka problemów z dostosowaniem RSS (a konkretnie ich wyłączeniem) tagami (ta sama historia). I w sumie muszę powiedzieć, że nie jest on idealny, z chęcią bym go jeszcze bardziej uprościł i dodał jakiś centralny panel z bardzo dużą ilością funkcji dzięki którym mógłbym decydować co ma działać na stronie a czego ma nie pokazywać domyślnie np. wersji WordPressa (trzeba instalować wtyczki do ukrywania tycz danych lub wklejać ‚kawałek kodu’) ale ogólnie jest w porządku.

WordPress Portable – bez instalacji

Mam nadzieje, że wersja WordPress Portable przynajmniej w jakimś stopniu przyśpieszy i ułatwi testowanie nowych wtyczek i innych ‚dodatków’. Fajnie, że nie trzeba bawić się w tworzenie bazy w MySQL – odpalamy program i już działa na domyślnych ustawieniach. A jak zrobię kilka ‚klonów WordPressa’ (skopiuje do kilku folderów) to może nie będę ‚bawił się’ w robienie kopii baz danych – zobaczymy, na razie dzielę się tą wiadomością z Wami.

  • login i hasło: admin
  • http://localhost/wordpress  – domyślna ścieżka
  • http://localhost/wordpress/wp-login.php – logowanie do PA

PS. Po rozpakowaniu program jest w wersji angielskiej. Ale wystarczy pobrać najnowszą wersję instalacyjną i podmienić całą zawartość folderu głównego. Pamiętaj o pliku wp-config.php aby zostawić ten oryginalny oraz o tym, że aby mieć WP w języku polskim należy dodać w configu define (‚WPLANG’, ‚pl_PL‚);

wordpress portable

Tomek
Czerwiec 10th, 2012 at 3:21 pm

Opisywany tu WordPress Portable nie ma najnowszej wersji WP. Ja polecam aplikację Instant WordPress.
http://ebloog.pl/instant-wordpress-wordpress-na-lokalnym-dysku/

mojeprogramy.com
Czerwiec 11th, 2012 at 2:32 pm

1 Ma prawie najnowszą wersje (ale można zawsze sobie pobrać najnowszą i podmienić pliki tak jak pisałem)
2 Tak na szybko ściągnąłem tamtą wersje aby zobaczyć różnicę i jedynie co mi wpadło w oko to że ‘WP portable’ zajmuje po rozpakowaniu 25Mb a polecany przez ciebie 200Mb, co do szczegółów – czy nowszy MySQL itp to nie wnikam na razie (nie mam czasu – EUro trwa i mam inną prace) ale poczytam i pewnie za jakiś czas porównam który jest ‘lepszy’.
PS. Wstaw u siebie parę zrzutów ekranu – bo ich brakuje

ja
Lipiec 10th, 2012 at 8:22 pm

Możesz napisać dokładnie jak włączyć polsko języczną wersję

mojeprogramy.com
Lipiec 16th, 2012 at 3:49 pm

1. Pobierz WPportable z tej strony
2. Pobierz najnowsze wydanie ‘klasycznej wersji instalacyjnej’ WordPressa
3. Po pobraniu i rozpakowaniu obu przekopiuj całą zawartość instalacyjną z normalnego wordpressa do \Pulpit\WP-Portable\WP-Portable-3-3-1\www\wordpress
(czyli de facto podmieniasz/zamieniasz wszystkie pliki)
4. Sprawdź czy w pliku wp-config.php masz “define (‘WPLANG’, ”);” – jeżeli tak to zmień go na “define (‘WPLANG’, ‘pl_PL‘);”
Powinno wszytko działać bez problemu

mojeprogramy.com
Styczeń 27th, 2013 at 1:15 pm

Moją przygodę z serwerem na local hoście zacząłem z programowe WebServ i jakoś tak zostało (jest dobry, wszytko działa jak należy i nie chce mi się przesiadać na Xamp-a czy coś innego).
A od jakiegoś czasu używam go w wersji „przenośnej” tylko jakoś sobie tego nie uświadomiłem :)
Tz. kiedyś zainstalowałem go normalnie na dyski d:\ i przy każdym przywracaniu systemu Ghost-em nie zastanawiałem się na tym – po prostu odpalałem .exe i działał.
Dopiero teraz po przesiadce na Windows7 dotarło, że nie muszę go instalować a wszystkie bazy są zapisane w jednym folderze. Więc w sumie mógłbym polecić to rozwiązanie

Listopad 12th, 2014 at 1:50 pm

Z istniejących, gotowych pakietów webserwerów pod cms na polecamy Bitnami Stacks. Dedykowanych różnym webaplikacjom paczek powstaje coraz więcej, ale jednym z pierwszych były dystrybucje z wordpressem i joomla: https://bitnami.com/stack/wordpress
Najważniejsze, że aktualizacje BStack-ów idą w parze z aktualizacjami samych aplikacji.

LEAVE A COMMENT

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami